Złoty medal dla Judyty Kwapiszewskiej

• 02 kwietnia 2019

Od roku 2014 studenci angielsko-arabskiej lingwistyki stosowanej biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Debaty w Języku Arabskim organizowanym przez Qatar Foundation. W tym roku uczestniczyło w nim 106 drużyn z 52 krajów świata, w tym aż trzy drużyny z polskich uniwersytetów: UMK, UAM i UKW.

Złoty medal dla najlepszego mówcy w tegorocznych debatach otrzymała p. Judyta Kwapiszewska (III rok angielsko-arabskiej lingwistyki stosowanej). UKW reprezentowali także: p. Agnieszka Lamperska, p. Mariusz Gliniecki i p. Yussef Abo Saeid. Studentami opiekowała się mgr Magdalena Al-Sayadi z Zakładu Języka i Kultury Arabskiej.

Międzynarodowy Konkurs Debaty w Języku Arabskim odbywa się pod patronatem córki emira Kataru Sheikhy Hind bint Hamad bin Khalifa Al-Thani. Ma na celu rozwijanie sprawności językowych oraz umiejętności argumentowania i kontrargumentowania. Studenci debatują po arabsku głównie na tematy społeczne, a także ekonomiczne, polityczne i naukowe.